Usługi

Palisady i Gazony

Kostka brukowa to chyba najczęściej spotykany  sposób na schludne i łatwe w utrzymaniu wykończenie powierzchni wokół domu.
Aby jednak całość prezentowała się atrakcyjnie i na wysokim poziomie, warto wzbogacić architekturę wokół domu o nowoczesne detale. Ciekawym elementem są gazony i palisady. Paluch-Bruk specjalizuje w układaniu kostki brukowej, ale również doradzimy i upiększymy Państwa ogród instalacją z palisady.

Najlepiej prezentują się kompozycje łączące w sobie wiele elementów – trawa, kwiaty i elementy z kostki. 

Dodając gazony oraz palisady możemy w schludny sposób oddzielić kostkę od obszarów zielonych, wyznaczyć ścieżki i przejścia, czy wygospodarować miejsce dla kwiatów i innych roślin dekoracyjnych w naszym ogrodzie.

Gazony to wykonane z betonu bądź keramzytobetonu donice, które po napełnieniu ziemią pozwalają na zasadzenie w nich roślin. Wykorzystując gazony możemy oddzielić strefy ogrodu czy zbudować trwałe konstrukcje o niemal dowolnym kształcie, bez konieczności stosowania zaprawy. Dostępne w kilku kolorach oraz przeróżnych formach gazony to niedrogi i trwały sposób na eleganckie i szykowne zagospodarowanie ogrodu.

Palisady ogrodowe wytwarzane są z różnych materiałów. Betonowe palisady doskonale sprawdzą się jako umocnienie ogrodowej skarpy, obrzeże ogrodu czy wykończenie powierzchni zabudowanej kostką brukową. Jest to rozwiązanie najbardziej trwałe i powszechne, odpowiednio wkopane w ziemię pozwalają uzyskać piękny, jednolity murek. Najczęściej spotykane są słupki o wysokości w przedziale 20 do 50 cm. Pozwalają na nadanie niemal dowolnej formy i kształtu wydzielonego terenu.

Czasy, kiedy betonowe elementy były szare i nudne dawno się skończyły – dzisiaj przybierają one różne kształty i kolory, np. imitując kamień, czy marmur, co doskonale uzupełnia się z pozostałymi elementami małej architektury ogrodowej.

Nawet wykonane z najdroższych materiałów wykończenie ogrodu może nie wyglądać atrakcyjnie, jeśli nie zostanie odpowiednio umocowane. Paluch-Bruk pomoże Państwu uczynić ze swojego ogrodu jeszcze bardziej przytulne i ciepłe miejsce.